logoCentrum Kultury i Wypoczynku
w Andrychowie

 

OSIĄGNIĘCIA INDYWIDUALNE I ZESPOŁOWE
MŁODZIEŻY UCZĘSZCZAJĄCEJ NA ZAJĘCIA
DO PLACÓWEK CKIW w 2011 r.

DZIAŁ MARKETINGU I ORGANIZACJI IMPREZ CKiW

OSIĄGNIĘCIA ludowego Zespołu Pieśni i Tańca ANDRYCHÓW

I miejsce w kategorii zespołów  regionalnych
w 44 Wojewódzkim Przeglądzie Wiejskich Zespołów Artystycznych 2011
w Górkach Wielkich,
II miejsce w kategorii zespoły obrzędowe w V Wojewódzkim Przeglądzie Folklorystycznym Regionu Małopolski „Pawie Pióro 2011” w Trzebini. 
I miejsce i  nagrodę 1.000 zł ufundowaną przez Rodzinę Szwarlików w kategorii Zespoły Regionalne podczas XVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie w dniach 5 - 8 stycznia 2012 r.

OSIĄGNIĘCIA Zespołu Mażoretek TALENT

III miejsce Mini Formacji Zespołu Mażoretek TALENT na Mistrzostwach Polski w Opolu 2011

TEATR NA MARGINESIE

Eliminacje Powiatowe 56. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego - Wadowice:
- Kategoria recytacja – Nagroda Główna – Joanna Kędzierska
- Kategoria poezja śpiewana – II miejsce – Kamil Studnicki
- Kategoria wywiedzione ze słowa – wyróżnienie – Ewelina Zawada
Eliminacje Rejonowe 56. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego - Kraków:
- Kategoria recytacja – Nagroda Główna – Joanna Kędzierska
Eliminacje Wojewódzkie 56. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego – PWST Kraków:
- Kategoria recytacja – udział – Joanna Kędzierska
XVIII Ogólnopolski Otwarty Festiwal Teatrów Amatorskich ODEON - Andrychów:
- III nagroda dla Teatru NA MARGINESIE za spektakl „Świeczka zgasła”

Ogólnopolski Przegląd Teatrów Amatorskich ZDERZENIA TEATRALNE - 
DK Dorożkarnia WARSZAWA (impreza ma formę przeglądu - nie konkursu)
-
udział Teatru NA MARGINESIE ze spektaklem „Świeczka zgasła” uznanym za jedną
z najciekawszych amatorskich prezentacji w bieżącym roku
33. Ogólnopolski Przegląd Piosenki Turystycznej i Poetyckiej POSTUR GOROL SONG
- wyróżnienie dla Kamila Studnickiego
XVIII Ogólnopolskie Basztowe Konfrontacje Recytatorskie KORYFEUSZ
- II nagroda dla Kamila Studnickiego
- wyróżnienie dla Izy Dudzik

Klub Tańca Towarzyskiego STEP DANCE ANDRYCHÓW

Karolina Piekarska i Michał Kowaliczek – kategoria taneczna 14-15 lat, klasa sportowa „E”
3 miejsce - Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego w Gliwicach
2 miejsce - Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego „O Puchar Burmistrza miasta Mszana Dolna”
1 miejsce w kategorii tańców standardowych i 1 miejsce w kategorii tańców latynoamerykańskich - Międzynarodowy Turniej Tańca Towarzyskiego w Nidku (Czechy)

Katarzyna Bielecka i Kamil Kurdziel – kategoria taneczna 14-15 lat, klasa sportowa „Hobby Dance”
3 miejsce w kategorii tańców standardowych – Międzynarodowy Turniej Tańca Towarzyskiego w Nidku (Czechy)

Karina Brońka i Arkadiusz Graca:
3 miejsce w kategorii tańców standardowych i 3 miejsce w kategorii tańców latynoamerykańskich - Międzynarodowy Turniej Tańca Towarzyskiego w Nidku (Czechy)

ZESPOŁY TAŃCA NOWOCZESNEGO:

ZESPÓŁ AKUKU

3 miejsce na konkursie „Zatańcz z nami” w Zatorze
3 miejsce na konkursie „Pasje i Talenty, czyli szaleństwa artystyczne” w Inwałdzie

ZESPÓŁ FANDANGO

2 miejsce na Powiatowym Przeglądzie Zespołów Artystycznych w Wadowicach
Wyróżnienie na konkursie „Pasje i Talenty, czyli szaleństwa artystyczne” w Inwałdzie

Wiejski Dom Kultury w Inwałdzie

Teatr Ruchu Forma:

I Nagroda -  XII Powiatowy Przegląd Zespołów Artystycznych - Wadowice 2011.
I Nagroda -  XIX Małopolskie Spotkania Teatrzyków Dziecięcych Kraków 2011, DK im. Andrzeja Bursy.
III miejsce - Ogólnopolski Festiwal Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „DZIATWA” Łódź 2011.
Nominacja do  Małopolskich Konfrontacji Teatralnych  „BAJDUREK” Nowy Sącz.

Teatr Tańca TT-DKI

Nagroda specjalna na Gminnym Przeglądzie Artystycznym „WOW” Targanice 2011
III miejsce na I Powiatowym Przeglądzie Tanecznym Inwałd 2011

Grypa Tańca Nowoczesnego „Abstrakt”

Wyróżnienie na Gminnym Przeglądzie Artystycznym „WOW” Targanice 2011

Plastyka

Powiatowy Festiwal Artystyczny Talent 2011 w kategorii plastyka dla Aleksandry Krzemień (w II grupie wiekowej)
Powiatowy Festiwal Artystyczny Nominacja do Talent 2011 w kategorii plastyka dla Nikoli Honkisz (w I grupie wiekowej)

Wiejski Dom Kultury w Targanicach

Luty
Ogólnopolski Konkurs Recytatorski – eliminacje powiatowe w Wadowicach:
Kategoria poezja śpiewana młodzież:
- I miejsce: Aldona Zawada
- III miejsce: Karolina Buda
Marzec
Przegląd Form Tanecznych w Zatorze:
- I miejsce: zespół tańca nowoczesnego „Jump”
- I miejsce: w kat. solistów; Stefania Mrawczyńska
Ogólnopolski Konkurs Recytatorski – eliminacje rejonowe w Krakowie:
kategoria poezja śpiewana młodzież:
- I nagroda: Aldona Zawada
- wyróżnienie: Karolina Buda
Powiatowy Przegląd Zespołów Artystycznych w Wadowicach:
- wyróżnienie: zespół tańca nowoczesnego „Jump”
Kwiecień
Ogólnopolski Otwarty Festiwal Teatrów Amatorskich Odeon 2011:
- nagroda aktorska: Aldona Zawada
- wyróżnienie: spektakl „Oddaj mi-sie”
WOW! – Wylęgarnia Osobowości Wszelakiej – III Konkurs Talentów
w Targanicach:
- wyróżnienie: zespół taneczny „Jump”
Maj
V Gminny Konkurs Recytatorski „Humor w literaturze – Szelki 2011” w Sułkowicach-Bolęcinie:
- II miejsce: Elżbieta Walczak
- II miejsce: Edyta Ćwiertka
- wyróżnienie: Julia Kudłacik
- wyróżnienie: Anna Lisicka
- wyróżnienie: Aleksandra Wojewodzic
Czerwiec
Gminny Przegląd Piosenki „O Złotą, Srebrną i Brązową Nutkę” w Zagórniku:
- III miejsce – Elżbieta Walczak
Październik
47 Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie:
- udział Aldony Zawady z grupy wokalno – estradowej
XIX Konkurs Poezji Religijnej w Targanicach:
- wyróżnienie: Edyta Ćwiertka
- wyróżnienie: Sandra Romik
- wyróżnienie: Magdalena Wawrzyszkiewicz
Listopad
XXXIII Ogólnopolski Przegląd Piosenki Turystycznej i Poetyckiej POSTUR GOROL SONG w Andrychowie:
- udział Karoliny Budy, Justyny Gajczak oraz Anny Kolber
- recital Aldony Zawady – zdobywczyni nagrody głównej ubiegłorocznego POSTUR-u
XI Festiwal Artystyczny „TALENTY 2011” w Wadowicach:
- udział Karoliny Budy i Anny Kolber
- Talent 2011 oraz występ w czasie Gali Talentów: Justyna Gajczak
Grudzień
XVIII Ogólnopolskie Konfrontacje Recytatorskie w Andrychowie:
- udział: Aldona Zawada
- III miejsce: Karolina Buda

Świetlica w Rzykach

Big Size Crew

Powiatowy Przegląd Zespołów Artystycznych w Wadowicach - I miejsce
Młodzieżowy Festiwal Artystyczny w Krakowie - III miejsce
Wojewódzki Festiwal Form Muzycznych i Tanecznych – Wyróżnienie
Nominacja do Talentu Małopolski dla tancerzy – Piotr Bistyga, Dominik Króliczek

Świetlica w Sułkowicach Bolęcinie

Zespół tańca nowoczesnego APLAUZ

II miejsce w Przeglądzie Zespołów Artystycznych Wadowice 2011 oraz nominacja do udziału
w XXIV Małopolskim Festiwalu Form
Muzycznych i Tanecznych  TALENTY MAŁOPOLSKI  2011 w Zawoi.

Zespół EXLIBRO

Wyróżnienie w Przeglądzie Zespołów Artystycznych Wadowice 2011
Łukasz Chmiel, Paulina Chmiel, Justyna Socała
Wyróżnienie w V GMINNYM  KONKURSIE RECYTATORSKIM – SZELKI
-humor w literaturze, Sułkowice Bolęcina 2011

Zagórnik

Chór Misericordias Domini z Zagórnika

1. Międzynarodowy Festiwal Kolęd „Pastorałka Żywiecka 2011”
I  m-ce w kategorii chórów
2. Festiwal Kolęd w Łodygowicach
I m-ce w kategorii dorosłych

 

 

OSIĄGNIĘCIA INDYWIDUALNE I ZESPOŁOWE
MŁODZIEŻY UCZĘSZCZAJĄCEJ NA ZAJĘCIA
DO PLACÓWEK CKIW w 2010 r.

DZIAŁ MARKETINGU I ORGANIZACJI IMPREZ CKiW

Miejska Orkiestra Dęta ANDROPOL

instruktor: Łukasz Zaborowski
XXX Małopolski Festiwal Orkiestr Dętych – ECHO TROMBITY w Nowym Sączu - III miejsce
I Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych w Polance Wielkiej – II miejsce

Orkiestra Dęta z Roczyn
instruktor: Roman Marczyński
XXX Małopolski Festiwal Orkiestr Dętych – ECHO TRĄBITY w Nowym Sączu  - I miejsce
I Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych w Polance Wielkiej – II miejsce

Grupa Teatralna „NA MARGINESIE”
instruktor: Katarzyna Przeciszowska

LUTY:
– udział Anny Mysłajek w XIV Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku
Powiatowy Konkurs Recytatorski w Wadowicach:
- II miejsce – Iza Dudzik
- III miejsce – Kamil Studnicki
Eliminacje Powiatowe 55. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Wadowicach:
kategoria recytacja młodzież szkolna
- II miejsce –- ex aequo Urszula Łysak i Katarzyna Wójcik
- III miejsce – Ewelina Zawada
kategoria recytacja dorośli
- I miejsce - Anna Mysłajek
- wyróżnienie – Elżbieta Przeciszowska
kategoria poezja śpiewana dorośli
- I miejsce - Anna Mysłajek

KWIECIEŃ:
- udział w Eliminacjach Rejonowych 55. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego
w Krakowie – Urszula Łysak, Katarzyna Wójcik, Ewelina Zawada, Anna Mysłajek.
- nominacja i udział w Eliminacjach Wojewódzkich 55. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie – Urszula Łysak

CZERWIEC:
- wyróżnienie w XVI Turnieju Jednego Wiersza – kategoria gimnazjum – Anna Kuś

LISTOPAD:
XXXII Przegląd Piosenki Turystycznej i Poetyckiej PIOSTUR GOROL SONG:
- III miejsce Kamil Studnicki
Festiwal Artystyczny TALENTY 2010:
- NOMINACJA Kamil Studnicki

GRUDZIEŃ:
XVII Ogólnopolskie Basztowe Konfrontacje Recytatorskie KORYFEUSZ 2010:
- wyróżnienie I stopnia Elżbieta Przeciszowska
- wyróżnienie III stopnia Kamil Studnicki i Ewelina Zawada
- nagroda publiczności Ewelina Zawada

 

MIEJSKI DOM KULTURY W ANDRYCHOWIE

Klub Tańca Towarzyskiego STEP DANCE ANDRYCHÓW
Pary brały udział w wielu turniejach w Polsce i w Czechach. Poniżej wymieniono niektóre z nich:

Karolina Piekarska i Michał Kowaliczek – kategoria taneczna 14-15 lat, klasa sportowa „E”
- I miejsce na OTTT „O Puchar Prezesa Kolejowego Towarzystwa Kultury” w Krakowie
- I miejsce w tańcach latynoamerykańskich, II miejsce w tańcach standardowych na Międzynarodowym TTT w Nydku w Czechach
- II miejsce na OTTT „Gama” w Jaworznie
- II miejsce w Międzynarodowym Turnieju w Horni Suchej w Czechach
- III miejsce w stylu standardowym i I miejsce w stylu latynoamerykańskim na Międzynarodowym TTT w miejscowości Havirov w Czechach
- III miejsce podczas VIII Gliwickich Spotkań Tanecznych (10.10)
- II miejsce w V Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego „O Puchar Burmistrza Miasta Mszana Dolna” (21.11)

Katarzyna Bielecka i Kamil Kurdziel – kategoria taneczna 14-15 lat, klasa sportowa „Hobby Dance”
- I miejsce na Międzynarodowym TTT w Czeskim Cieszynie
- II miejsce na Międzynarodowym TTT w Nydku w Czechach
- III miejsce na Międzynarodowym TTT w miejscowości Havirov i Orlova w Czechach

Karina Brońka i Arkadiusz Graca – kategoria taneczna 14-15 lat, klasa sportowa „E”       
- IX miejsce podczas VIII Gliwickich Spotkań Tanecznych (10.10)
- IX-X miejsce - Ogólnopolski TTT As 2010, Mistrzostwa Okręgu Małopolskiego (27.11)

 

WIEJSKI DOM KULTURY W INWAŁDZIE

Teatr Ruchu FORMA
- I Nagroda w Przeglądzie Teatralnym w Wadowicach
- Nominacja do małopolskich Konfrontacji Teatralnych w Nowym Sączu dla najlepszych zespołów amatorskich z województwa małopolskiego
- GRAND PRIX w Wojewódzkim Przeglądzie Teatralnym w Buczkowicach
- I Nagroda w Małopolskich Spotkaniach Teatralnych w Krakowie
- II Nagroda na Festiwalu Zespołów Polonijnych –Krosno 2010
- Grand Prix na Regionalnym Przeglądzie Teatralnym „Kocioł”- Inwałd 2010
- Wyróżnienie za etiudę taneczną pt. „Etapy” w wykonaniu Karoliny Gracy – Wojewódzkie Konfrontacje Taneczne
- Nominacja do nagrody Talent 2010 za etiudę taneczną pt. „Wędrówka” w wykonaniu Karoliny Gracy – Festiwal Artystyczny TALENTY 2010
- Talent 2010 za etiudę taneczną pt. „Wędrówka” w wykonaniu Karoliny Gracy – Festiwal Artystyczny TALENTY 2010
- Nominacja  etiudy tanecznej pt. „Wędrówka” w wykonaniu Karoliny Gracy do wojewódzkich Konfrontacji Tanecznych w Zawoi

Osiągnięcia plastyczne
- Nominacja do nagrody Talent 2010 dla Nikoli Honkisz w kategorii plastyka – Festiwal Artystyczny TALENTY 2010

 

WIEJSKI DOM KULTURY W TARGANICACH

Grupa Teatralna JAKA?, Teatr KOLOR, Grupa Wokalna LUSTERECZKO W TWOJĄ STRONĘ

LUTY
Powiatowy Konkurs Recytatorski w Wadowicach
- I miejsce; Natalia Bizon
55.Ogólnopolski Konkurs Recytatorski – eliminacje powiatowe w Wadowicach,
kategoria recytacja młodzież:
- I miejsce; Aldona Zawada
kategoria poezja śpiewana młodzież:
- I miejsce; Karolina Buda
- II miejsce; Aldona Zawada

KWIECIEŃ
55.Ogólnopolski Konkurs Recytatorski – eliminacje rejonowe w Krakowie,
kategoria recytacja młodzież:
- wyróżnienie Aldona Zawada
kategoria poezja śpiewana młodzież:
- wyróżnienie Aldona Zawada
- wyróżnienie Karolina Buda
IV Gminny Konkurs Recytatorski „Szelki” w Sułkowicach-Bolęcinie
- II miejsce Kacper Sobala
- II miejsce Justyna Gajczak
- wyróżnienie Natalia Bizon
- wyróżnienie Sandra Romik
- wyróżnienie Kamil Marczak
- wyróżnienie Teatr „Kolor”

MAJ
WOW! – Wylęgarnia Osobowości Wszelakiej – II Konkurs Talentów w Targanicach
- Grand Prix Justyna Gajczak
- II miejsce Aldona Zawada 

CZERWIEC
XVI Turniej Jednego Wiersza w Andrychowie –
- I miejsce Natalia Zawada
- II miejsce Natalia Bizon
- III miejsce Justyna Gajczak
- III miejsce Sandra Romik
Gminny Przegląd Piosenki „O Złotą, Srebrną i Brązową Nutkę” w Zagórniku
- I miejsce Justyna Gajczak –

PAŹDZIERNIK
XVIII Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej w Targanicach
- I miejsce Sandra Romik
- nagroda specjalna Justyna Gajczak
- wyróżnienie Edyta Ćwiertka
- wyróżnienie Natalia Bizon

LISTOPAD
XXXII Ogólnopolski Przegląd Piosenki Turystycznej i Poetyckiej PIOSTUR GOROL SONG
- I miejsce - Aldona Zawada
- wyróżnienie Justyna Gajczak

GRUDZIEŃ
XVII Ogólnopolskie Basztowe Konfrontacje Recytatorskie KORYFEUSZ 2010
- wyróżnienie II stopnia. Karolina Buda

 

WIEJSKI DOM KULTURY W SUŁKOWICACH – ŁĘGU

Zespół FORTE
- I miejsce na Gminnym Przeglądzie Tanecznym „Pasje i talenty” – Inwałd 2010r           

ŚWIETLICA W SUŁKOWICACH - BOLĘCINIE

XXIII Podbeskidzki Festiwal Piosenki Religijnej Andrychów 2010
- III miejsce - Paulina Łysoń
- wyróżnienie - Patrycja Gawęda
- wyróżnienie - Agata Wnęczak

IV Gminny Konkurs Recytatorski SZELKI-humor w literaturze SUŁKOWICE–BOLĘCINA 2010
- II miejsce – Paulina Chmiel
- wyróżnienie – Magdalena Dudka

Grupa taneczna EXLIBRO
- wyróżnienie w XXX Festiwalu Artystycznym Młodzieży KRAKÓW 2010

 

ŚWIETLICA W RZYKACH

Big Size Crew - Formacja tańca nowoczesnego
- wyróżnienie Talenty Małopolski 2010
- nominacja w Przeglądzie Zespołów Artystycznych w Wadowicach,
- udział w półfinałach Ogólnopolskiego Konkursu Tańca Nowoczesnego Pawerdance 2010 w Katowicach-Spodek,
- I miejsce Gminny Przegląd Taneczny w Inwałdzie
- udział w Młodzieżowym Przeglądzie Zespołów Artystycznych w Krakowie,
- udział Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego World Dance 2010

 

WIEJSKI DOM KULTURY W ZAGÓRNIKU

Chór MISERICODIAS DOMINI
– III miejsce - Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek w Żywcu
– III miejsce - Festiwal Kolęd i Pastorałek w Ślemieniu
– II miejsce - Festiwal Kolęd i Pastorałek w Łodygowicach
– II miejsce - Festiwal Piosenki Religijnej w Andrychowie

W dniach 14.01.2011 chór Misericordias Domini z Zagórnika działajacy pod patronatem CKIW  uczestniczył w X  przeglądzie kolęd i pastorałek  w Łodygowicach  .chór zaprezentował 3 kolędy : Dziecina mała,  Magnum Nomen Domini,  Wśród nocnej ciszy. Jury przyznało chórowi Misericordias Domini pierwszą nagrodę w kategorii chórów .

 

ŚWIETLICA W SUŁKOWICACH - BOLĘCINIE

XXIII Podbeskidzki Festiwal Piosenki Religijnej Andrychów 2010
- III miejsce - Paulina Łysoń
- wyróżnienie - Patrycja Gawęda
- wyróżnienie - Agata Wnęczak

IV Gminny Konkurs Recytatorski SZELKI-humor w literaturze SUŁKOWICE–BOLĘCINA 2010
- II miejsce – Paulina Chmiel
- wyróżnienie – Magdalena Dudka
- I miejsce –  Kabaret ZACHMIELENI
V Gminny Konkurs Tańca ,,Pasje i talenty, czyli szaleństwo artystyczne” Inwałd 2010
- III miejsce - Grupa taneczna EXLIBRO
- III miejsce - Grupa taneczna APLAUZ

Grupa taneczna EXLIBRO
- wyróżnienie w XXX Festiwalu Artystycznym Młodzieży KRAKÓW 2010

I Podgórski Festiwal Kabaretowy Kraków-DK Podgórze 2010
- wyróżnienie - Kabaret ZACHMIELENI

I Śląski Przegląd Kabaretowy Mohumorek ŚWIĘTOCHŁOWICE 2010
- Wyróżnienie Główne - Kabaret ZACHMIELENI

V Wojewódzki Konkurs Plastyczny CHOINKOWE DEKORACJE Kraków 2010
– wyróżnienie - Julia Graca 

 

 


 

Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie (C) 2010