Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj

 

 

 

 

Mecenasi Kultury

 

ZASADY BEZPIECZEŃSTWA
OBOWIĄZUJĄCE PODCZAS IMPREZY
PLENEROWO-REKREACYJNEJ
Sierpniowe Letnie Koncerty 2020

Kliknij - pobierz

 

REGULAMIN - ZASADY BEZPIECZEŃSTWA OBOWIĄZUJĄCE PODCZAS IMPREZ ORGANIZOWANYCH W MIEJSKIM DOMU KULTURY W ANDRYCHOWIE

 

Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zaprasza na cztery Sierpniowe Letnie Koncerty. W niedzielne wieczory będzie bardzo muzycznie w andrychowskim Parku Miejskim:

9 sierpnia (niedziela)

godz. 19.00 | KWARTET NA SPECJALNE OKAZJE – kwartet smyczkowy

16 sierpnia (niedziela)

godz. 19.00 | THE OLD FRIENDS BIG BAND

23 sierpnia (niedziela)

godz. 17.30 | Ludowy Zespół Pieśni i Tańca ANDRYCHÓW

godz. 19.00 | MAŁGORZATA SZYBISTY

30 sierpnia (niedziela)

godz. 19.00 | ANNA MYSŁAJEK

Koncertom towarzyszy plenerowa wystawa rzeźb, których autorem jest Piotr Bies.

Wstęp wolny!

Podczas koncertów przestrzegane będą wszelkie środki bezpieczeństwa związane z zapobieganiem zakażeniom koronawirusem.

W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych koncerty odbędą się w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie.

 

 

 

ORGANIZATOR

KONCERT REALIZOWANY PRZY WSPARCIU
POWIATU WADOWICKIEGO

 

PATRONAT HONOROWY

BURMISTRZ ANDRYCHOWA - TOMASZ ŻAK

 

PARTNERZY

 

SPONSORZY KONCERTÓW

 

 

 

 

 

PATRONAT MEDIALNY

 

 

Organizator:

Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie

Koncerty realizowane przy wsparciu Powiatu Wadowickiego

 

Patronat honorowy:

Burmistrz Andrychowa – Tomasz Żak

 

Sponsorzy Koncertów:

ABS Bank Spółdzielczy w Andrychowie

Stacja Paliw SM LOGISTIC

Salon Magia Wnętrz

Zespół Radców Prawnych „Jurysta” Sp. k. J. Trojak i Wspólnicy

WADRAS Spółka Jawna | Ryszard Potempa, Paweł Kozioł

TECH STEROWNIKI Sp. z o. o. Sp. k. | TECH STEROWNIKI polski producent sterowania ogrzewaniem

SONNIGER Polska Sp. z o. o. Sp. k. | SONNIGER Polska – europejski dostawca nowoczesnych i ekonomicznych urządzeń do ogrzewania przemysłowego

Salon VISION EXPRESS – Andrychów, ul. Krakowska

Focus Finanse Sp. z o. o. | Właściwi Eksperci. Właściwa Perspektywa

OWOC” Sp. z o. o. HURTOWNIA WARZYW, OWOCÓW I CYTRUSÓW

 

Patroni medialni:

Nowiny Andrychowskie
Radio Andrychów
portal Wadowice24.pl
gazeta i portal MamNewsa

Partnerzy:

Straż Miejska w Andrychowie

 

O ARTYSTACH:

 

KWARTET NA SPECJALNE OKAZJE

Najpiękniejsze utwory muzyki klasycznej w wykonaniu kwartetu smyczkowego w składzie:

Agnieszka Bugla-Bylica – I skrzypce
Leszek Dzierżęga – II skrzypce
Natalia Warzecha-Karkus – altówka
Aleksandra Lignar – wiolonczela

AGNIESZKA BUGLA-BYLICA

Urodzona w 1991 r. Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Krakowie, którą ukończyła z wyróżnieniem w klasie prof. Wiesława Kwaśnego w 2014 r. Uczestniczka wielu konkursów skrzypcowych w kategorii solistów i zespołów kameralnych, m. in.: laureatka i finalistka Konkursu Zespołów Kameralnych we Wrocławiu, Konkursu w Castelfidardo we Włoszech, Ogólnopolskiego Konkursu im. I. Dubiskiej w Łodzi, Konkursu „Talenty Europy” na Słowacji. Koncertowała kameralnie na najważniejszych krakowskich festiwalach („Muzyka w Starym Krakowie”, „Międzynarodowy Festiwal Kompozytorów Krakowskich”, „Wawel o zmierzchu”), a także poza granicami kraju: w Niemczech, Francji, Włoszech, Szwecji, na Ukrainie oraz w Turcji. Dwukrotna stypendystka Ministra Kultury i kursów mistrzowskich „Oberstdorfer Musiksommer” wraz z kwartetem Ilum w klasie kameralnej prof. Petera Bucka. Swoje umiejętności doskonaliła podczas warsztatów i kursów mistrzowskich m. in. w klasach prof. W. Marschnera, A. Mathäus, K. Olechowskiego, K. Jakowicza, a także podczas prestiżowej Zermatt Festival Academy (2014, 2015), na którą dwukrotnie otrzymała zaproszenie, mogąc pracować z muzykami Filharmonii Berlińskiej z Scharoun Ensemble der Berliner Philharmoniker.

ALEKSANDRA LIGNAR

Do tej pory koncertowała m. in. we Francji, Chinach, Szwajcarii, Kanadzie, Austrii, na Ukrainie i w wielu miastach Polski. Wiolonczelistka miała okazję współpracować z takimi artystami jak m. in. Jerzy Tosik-Warszawiak, Wiesław Kwaśny czy Szymon Nehring. Artystka uczestniczyła w kursach mistrzowskich prowadzonych przez uznane autorytety w dziedzinie instrumentalistyki. Należą do nich: Paweł Głombik, Andrzej Orkisz, Tomasz Strahl, Dominik Połoński, Catalin Ilea, Johannes Krebs, Karlien Bartels, Vida Vujic, Desmond Hoebig, Paul Katz, Arto Noras, Krzysztof Śmietana czy Ivan Klansky. Podczas wielu kursów mistrzowskich współpracowała z takimi pianistami jak: Hanna Holeksa, Lubow Nawrocka, Lech Napierała oraz Agnieszka Kozło. Biorąc czynny udział w wielu koncertach symfonicznych występowała pod batutą wybitnych dyrygentów: Sir Nevilla Marrinera, Tadeusza Wojciechowskiego, Yana Pascala Torteliera, Roberta Kabary, Yannisa Pouspourikasa, Mirosława Jacka Błaszczyka, Jacka Kaspszyka czy Jerzego Maksymiuka. Aleksandra Lignar brała udział w wielu renomowanych festiwalach muzycznych, takich jak: „Morningside Music Bridge” w Calgary (Kanada), „Muzyka w Starym Krakowie”, „Krakowska Jesień Muzyczna”, „Spotkania Mistrza XX wieku z Młodymi artystami XXI wieku”, „Estrada młodych” w Łodzi, „Muzyka w Starym Lwowie”. W charakterze solistki występowała m. in. z Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej w Krakowie. Współpracuje także z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej. Artystka jest laureatką wielu uznanych konkursów muzycznych, m. in.: II Ogólnopolskiego Turnieju Wiolonczeli i Kontrabasu (Warszawa), Turnieju Kameralnego w Trzech Odsłonach (Bydgoszcz) czy Międzyuczelnianego Konkursu Duetów Instrumentalnych i Wokalnych. Wiolonczelistka ukończyła Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie prof. dr hab. Zdzisława Łapińskiego.

NATALIA WARZECHA-KARKUS

Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie altówki prof. Janusza Pisarskiego i as. Anety Dumanowskiej. Brała udział w licznych kursach mistrzowskich doskonaląc swój warsztat u wybitnych pedagogów, takich jak: Piotr Reichert, Stefan Kamasa, Avri Levitan czy Grigorij Zyslin. Jest założycielką i altowiolistką kwartetu smyczkowego Airis Quartet, z którym studiowała w ARTez Konserwatorium w Zwolle w Holandii, na Uniwersytecie Muzycznym i Sztuk Scenicznych w Wiedniu, European Chmaber Music Academy, a w 2017 ukończyła studia podyplomowe w Akademii Muzycznej w Katowicach. Z zespołem uczyła się u światowej sławy pedagogów z kwartetów Apollon Musagette Quartet, Diottima Quartet, Kwartet Śląski, Royal String Quartet, Alban Berg Quartet, Artis Quartet. Jest laureatką licznych konkursów w kraju i za granicą, m. in.: Międzynarodowy Konkurs Muzyczny na Malcie (III miejsce), Międzynarodowy Konkurs Muzyczny w Warszawie (Grand Prix). W 2017 r. otrzymała Stypendium Ministra Kultury „Młoda Polska”. Dokonała licznych nagrań DVD i CD. Stale współpracuje z orkiestrami: Sinfonietta Cracovia, Corda Cracovia, Filharmonia Krakowska, Filharmonia Gorzowska, Tarnowska Orkiestra Kameralna, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej.

LESZEK DZIERŻĘGA

Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie skrzypiec prof. M. Szlezera. Członek zespołu Nigela Kennedy’ ego „Orchestra of Life”. Współzałożyciel zespołów – Myślenicka Orkiestra Kameralna, Extra Sounds Ensemble, Corda Cracovia. W tych zespołach pełnił funkcję lidera sekcji drugich skrzypiec. Od 2009 r. nauczyciel skrzypiec w ZPSMuz. im. M. Karłowicza w Krakowie. Uczestnik Festiwalu Beethovenowskiego w Bonn oraz Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”. Muzyk biorący udział w przedsięwzięciach oraz koncertach w takich salach, jak: Filharmonia w Berlinie, Filharmonia w Monachium, Filharmonia w Kolonii, Stadtcasino Basel, Royal Festival Hall, Royal Albert Hall, Brightwater Hall w Manchesterze, Birmingham Symphony Hall, Palais des Congrès w Paryżu. Jest współtwórcą płyty nagrodzonej Fryderykiem – Chordnation. Leszek Dzierżęga to skrzypek wielowymiarowy – tj. grający muzykę różnego rodzaju, od klasyki, przez rozrywkę, po jazz. Pasjonat lutnictwa, którego hobby przekształciło się w poparte wiedzą, umiejętnościami oraz ciągłą edukacją dążenie do zawodowstwa także i w tej dziedzinie. Muzyk, który od kilku lat zajmuje się również wszelkimi technicznymi kwestiami związanymi z instrumentalistyką – doradztwem i doborem instrumentów tudzież akcesoriów. Człowiek wielopłaszczyznowy – poza grą i pasją lutniczą rozwija zainteresowania oraz poszerza wiedzę w zakresie pedagogicznym, uczestnicząc w kursach, szkoleniach. Juror konkursów skrzypcowych.

THE OLD FRIENDS BIG BAND

Zespół powstał latem 2019 r. Dyrygent andrychowskiej orkiestry dętej – Łukasz Zaborowski – wraz z kilkoma muzykami, z którymi kilkanaście lat temu rozkręcali znany dziś bardzo dobrze miłośnikom muzyki big band’owej „Big Band Małopolski” z Krakowa, postanowili znowu wspólnie pomuzykować. Skład zespołu dopełnili muzycy z Andrychowa i okolic.

Zespół posiada w swoim repertuarze utwory nawiązujące do gatunków pop, rock, funk, latin, groove, ale nie brakuje też swingu. Podczas ich koncertów usłyszeć można m. in. utwory takich znanych wykonawców jak: Herbie Hancock, James Brown, Ray Charles, Michael Jackson, Justin Timberlake, Pharrell Williams, Adele, Bruno Mars, Toto, Stevie Wonder.

Skład:

Saksofony: Robert Kaczmarczyk, Paweł Balon, Wojciech Odrobina, Robert Barcik
Trąbki: Rafał Walczak, Patryk Zięba, Patryk Mazgaj, Bartłomiej Walczak
Puzony: Łukasz Zaborowski, Bartłomiej Balon, Grzegorz Walczak, Michał Koman
Piano: Mikołaj Kosowski
Bas: Tomasz Walczak
Perkusja: Łukasz Walczak, Robert Wołoch
Gitara: Michał Guzdek

LUDOWY ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA ANDRYCHÓW

LZPiT Andrychów przypomina i popularyzuje autentyczną muzykę, śpiew, tańce i zwyczaje, zwłaszcza regionu Krakowiaków Zachodnich. Głównym atutem zespołu jest wielopokoleniowość. W swoim bogatym repertuarze ma m. in. programy zawierające suity tańców krakowskich, tańców śląskich, tańców narodowych oraz pieśni ludowe i utwory biesiadne, pieśni patriotyczne, pieśni kościelne, kolędy i pastorałki.

Zespół bierze udział w wielu przeglądach i festiwalach, zdobywając nagrody i wyróżnienia. Swoje programy wielokrotnie prezentował za granicą m. in.: w Niemczech, w Czechach, na Słowacji, na Łotwie, na Ukrainie, w Macedonii oraz w Czarnogórze.

W 2017 r. zespół świętował 20-lecie istnienia i otrzymał, przyznawaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Obecnie zespół działa przy Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Twórcą choreografii do prezentowanych programów jest Urszula Wiśniowska. Kierownikiem muzycznym zespołu, od jego powstania do dzisiaj, jest Leon Majkut. Konsultantem etnograficznym jest dr Małgorzata Kiereś – dyrektor Muzeum Beskidzkiego w Wiśle. Koordynatorem zespołu jest Agnieszka Kołacz.

MAŁGORZATA SZYBISTY

Młoda, uzdolniona wokalistka, laureatka Międzynarodowego Konkursu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. Swój repertuar opiera na klasykach polskiej piosenki i na osobowościach m. in.: Anny Jantar, interpretacjach Edyty Geppert oraz – przede wszystkim – piosenkach Agnieszki Osieckiej. Od najmłodszych lat występuje na scenie. Gra na kilku instrumentach (m. in.: pianinie i skrzypcach), a jej utwory należą do tzw. „piosenek z tekstem”, są liryczne i melodyjne.

Podczas koncertu w Andrychowie towarzyszyć jej będzie akompaniator – Oskar Racułt.

ANNA MYSŁAJEK

Nieprzeciętna osobowość sceniczna, wokalistka i autorka tekstów. Laureatka wielu Festiwali Piosenek Poetyckich i Autorskich. Założycielka zespołu Anna Mysłajek & Oszalala, Mono Lizy, od 2011 do 2015 front manka bielskiej formacji Buenos Agres.

Jej obecny projekt to doświadczony zespół, którego jest liderką. Muzyka współtworzona przez członków to mieszanka – pop rocka, funku, soulu i jazzu – która jest wynikiem doświadczeń, upodobań, ale przede wszystkim spontanicznej współpracy twórczej zespołu.

Skład obecnej formacji:

Anna Mysłajek – teksty / śpiew
Sebastian Adamczewski – gitara / śpiew
Michał Sarnecki – bas
Andrzej Obuchowski – perkusja
Damian Staniec – elektronika

Koncertom towarzyszy plenerowa wystawa rzeźb, których autorem jest Piotr Bies.

PIOTR BIES

„Swoją inspirację czerpię z głębokiego antyku, szeroko pojętej sztuki Mezopotamii i Egiptu. Lubię statykę i symetrię w rzeźbie, kryje się w niej majestat i uśpiona siła. Poza tym tajemnica i uspokojenie. Kiedy kilkukrotnie zwiedzałem Muzeum Sztuki Egipskiej w Turynie, pomiędzy wspaniałymi dziełami doznałem uczucia absolutnego wyciszenia, co zdarza się jedynie na bezludziu w górach lub w pustych świątyniach, znaczy w świątyniach pozbawionych nadmiaru ozdób, wypełnionych tylko echem kroków i niewyobrażalną ilością modlitw.”

BIO:

 

Urodzony w 1961 r. Absolwent PLSP im. A. Kenara w Zakopanem, Wydziału Rzeźby ASP w Krakowie, doktor sztuk pięknych AS w Szczecinie. Nauczyciel rzeźby w Liceum Plastycznym im. A. Kenara w Zakopanem.

„Zajmuję się rzeźbą, rysunkiem, malarstwem, teatrem, poezją. Po drodze zdarzyło mi się kilkadziesiąt wystaw w kraju i za granicą, jak również kilkadziesiąt sympozjów rzeźbiarskich w Polsce, Europie i Nowej Zelandii razem. Napisałem garść sztuk teatralnych, parę zostało zrealizowanych w Polskim Radio i teatrach tradycyjnych. Kilka tomików poezji, seria wykładów o sztuce. Jestem inicjatorem idei Karpackiej Akademii Sztuki, czyli instytucji opartej na tradycji artystycznej narodów zamieszkujących Karpaty. Byłby to powrót do literalnie rozumianego piękna, co szczególnie dziś jest potrzebne, gdy antysztuka i antykultura bazująca na skandalu i szokujących pomysłach, przy braku talentu, opanowała wszystkie czołowe galerie i uczelnie artystyczne.”