Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj

 

 

 

 

Mecenasi Kultury

 

8 września 2018 r. na terenie Inwałd Parku – 4 Parków tematycznych w Inwałdzie – Parku Miniatur, Dinolandii, Warowni Inwałd i Ogrodu Jana Pawła II odbyły się Gminne Dożynki - doroczne święto plonów.
 
Jak czytamy na stronie 700latinwald.andrychow.eu - Inwałd Park to miejsce, w którym dzieją się cuda, a czas płynie w swoim własnym tempie. Tylko tutaj można odwiedzić Paryż, przybić piątkę z Tyranozaurem Rexem, poznać średniowieczne obyczaje czy zobaczyć niezwykły obraz namalowany za pomocą tysięcy krzewów, drzew i kwiatów. Będzie ona realną kontynuacją staropolskiej, ale również i lokalnej, tradycji podtrzymywania obyczajów jak i wzmacniania więzi środowiska lokalnego. Wspólna praca oraz jej owoce po raz kolejny połączą społeczność gminną w ramach uroczystości dziękczynnych za udany okres siewu oraz zbiorów. Wydarzeniem tym chcemy podkreślić wagę i znaczenie tradycji oraz lokalnej twórczości ludowej. Dożynki Gminne 2018 organizowane są przez Sołectwo Inwałd. Działania organizatorów wspierane są przez lokalne władze parafialne Parafii Narodzenia NMP w Inwałdzie.
 
O godzinie 12.00 w kościele pw Narodzenia NMP w Inwałdzie odbyła się Msza Święta dożynkowa. Uroczystą oprawę Mszy Św. zapewniła Miejska Orkiestra Dęta Andropol w Andrychowie. Oficjalne uroczystości dożynkowe odbyły się na terenie Inwałd Parku. Na gości czekał również pyszny poczęstunek przygotowany przez organizatorów wydarzenia oraz Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich w Inwałdzie. Wśród dożynkowych zwyczajów nie zabrakło uroczystego przekazania Gospodarzowi Gminy Andrychów - Burmistrzowi Tomaszowi Żakowi bochenka chleba wypieczonego z tegorocznej mąki. Dar ten przekazali starostowie dożynek - Państwo Dziedzic - gospodarze inwałdzcy.
 
Zapraszamy do obejrzenia krótkiej galerii z tegorocznych dożynek