Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj

 

 

 

 

Mecenasi Kultury

 

W pierwszym tygodniu wakacji placówki wiejskie Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zaprosiły dzieci do udziału w kilku wycieczkach autokarowych.

Jak wynika z rozmów z uczestnikami, najbardziej spodobała się wycieczka Szlakiem Orlich Gniazd. Uczestnicy przeszli spod ruin zamku Mirów przez wapienne Skały Mirowskie do powstałej 100 mln lat temu skalnej bramy (nazwanej obecnie Bramą Laseckich) i odbudowanego zamku Bobolice. Podczas zwiedzania zamku największym zainteresowaniem uczestników cieszyły się dyby i zbroje husarskie. Później była szalona zabawa w Parku Rozrywki w pobliżu ruin Zamku Ogrodzieniec, a na koniec spacer po Pustyni Błędowskiej.

W Krakowie dzieci odwiedziły Wzgórze Wawelskie i przez Smoczą Jamę przeszły na nadwiślańskie bulwary, gdzie czekał statek. Podczas godzinnego rejsu z perspektywy rzeki można było podziwiać budowle Krakowa – od monumentalnej sylwetki Wawelu po Klasztor Norbertanek na Salwatorze oraz po barokowy klasztor ojców Paulinów na Skałce i Kazimierz. W Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha dzieci obejrzały film o Japonii, wzięły udział w warsztatach nauki kreślenia pędzelkiem podstawowych znaków pisma japońskiego i origami - japońskiej sztuki składania papieru. Trzeba przyznać, że szło im całkiem dobrze.

Pogoda nie pozwoliła na realizację planów wędrówki po Beskidzie Śląskim i kąpieli na basenie w Osieku. Uczestnicy kolejnych wycieczek mieli za to okazję zapoznania się z aktualnym repertuarem w kinach Bielska-Białej i Oświęcimia – obejrzeli filmy „Wyszczekani”, „Bella i Sebastian 3” oraz „Kuba Guzik”. Podczas wycieczek korzystali z atrakcji Parków Rozrywki W Dechę i Leopark w Bielsku-Białej oraz Family Fun w Oświęcimiu. Wielką frajdę mieli z przymierzania kapeluszy w Muzeum Stara Fabryka w Bielsku-Białej.

(Zbigniew Przybyłowicz)