Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj

 

 

 

 

Mecenasi Kultury

 

W tym roku w czasie ferii zimowych placówki wiejskie Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zaprosiły dzieci do udziału w wydarzeniach organizowanych pod hasłem „Wszędzie dobrze, ale z nami najlepiej!”. Z propozycji skorzystało prawie 150 dzieci. Biorąc pod uwagę fakt, że większość brała udział w kilku wycieczkach można stwierdzić, że łączna liczba uczestników warsztatów i wycieczek przekroczyła 350. Trzeba było wykazać się niezłą kondycją, aby wziąć udział we wszystkich wydarzeniach, a była taka czwórka dzieciaków. Czasem wycieczki trwały około 12 godzin. Tak było np. podczas „naukowego” wyjazdu do Krakowa. Jego uczestnicy uczestniczyli w świetnie prowadzonych warsztatach muzycznych i teatralnych w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży oraz w warsztatach „Mosty niemożliwe” w Ośrodku Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA, a na koniec obejrzeli prezentację multimedialną „Czekolada - pokarm bogów”. Było gorzko i słodko dzieci miały okazję spróbowania czekolady pitnej i wielu rodzajów czekolady twardej. W Gliwicach uczestnicy odwiedzili Kolejkowo największą makietę kolejową w Polsce i Palmiarnię Miejską, gdzie można było zobaczyć jak rośnie pieprz, kawa, wanilia, kardamon i cytrusy. Najbardziej podobały się wysokie palmy, bananowce i kaktusy, ale były także akwaria (a w nich m.in. piranie) oraz terraria z legwanem i kameleonem.

Dzieci zwiedziły Muzeum Dom Rodzinny św. Jana Pawła II w Wadowicach i Podziemia Krakowskiego Rynku. Były na kręgielni w Galerii PLAZA i w Papugarni PAPUGA HOUSE w Krakowie. Uczestnicy wycieczki mogli karmić, latające wśród nich, różne gatunki papug. Papugi najbardziej polubiły Filipa z Inwałdu, a może jego bluzę ze sznurówkami. Ciągle towarzyszyła mu gromada tych ptaków. Była także okazja do zabawy na basenie w Wadowicach oraz w LEOPARKU i w Krainie Kropka w Bielsku-Białej. Tutaj uczestnicy mieli okazję do samodzielnego przygotowania, a następnie degustacji pizzy. Dzieci miały okazję obejrzenia filmu „Paddington 2” w Bielsku-Białej i filmu „Tajemnica nocy polarnej” w kinie sferycznym, które wystawiło swoje „igloo” w WDK w Targanicach. Bardzo wiele emocji wzbudził spektakl „Król Maciuś Pierwszy” w Teatrze Banialuka w Bielsku-Białej, było poważnie, trochę strasznie, momentami wesoło. Dzieci mogły się przekonać jak to jest być królem.

Czas feryjnych wypraw minął bardzo szybko. Uśmiechnięte buzie dzieciaków pozwalają na stwierdzenie, że hasło „Wszędzie dobrze, ale z nami najlepiej!” nie było tylko pustosłowiem.

Do zobaczenia za rok!