Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj

 

 

 

 

Mecenasi Kultury

 

Współpraca


 

14.04 – 16.05 (w godzinach otwarcia placówki*)

PAPIEROWY SPACER | Wystawa prac z I Gminnego Konkursu Plastyczno-Literackiego „SŁÓWKO W RAMIE”

Wystawa pokonkursowa – ekspozycja prac uczestników konkursu, zorganizowanego w 2020 r. przez CKiW w Andrychowie – Wiejski Dom Kultury im. Romana Prystackiego w Zagórniku.

Wstęp wolny. Zapraszamy!

 

Ważne informacje!

(*) Jeśli – wprowadzone od 20.03 do 9.04.2021 r. – obostrzenia dotyczące przeciwdziałania rozwojowi COVID-19 zostaną przedłużone, planowane w naszych placówkach wystawy zostaną zaprezentowane w formie zdjęć i/lub filmów, m.in.: na stronie internetowej archiwum.kultura.andrychow.eu lub kanale YouTube Kultura Andrychów.

W celu minimalizowania ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa prosimy o stosowanie się do obowiązujących zaleceń – wchodząc do naszych placówek pamiętaj o obowiązku zasłaniania nosa i ust maseczką oraz zdezynfekuj ręce środkiem na bazie alkoholu (dostępny wewnątrz).

 

16.04 (piątek)

Wyniki XV Gminnego Konkursu Piosenki dla Przedszkolaka „OD PRZEDSZKOLA DO IDOLA – W KRÓLESTWIE BAJEK” on-line…

Opublikowanie filmu z werdyktem Jury – na kanale YouTube Kultura Andrychów oraz na stronie www.archiwum.kultura.andrychow.eu

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu prezentującego prace MAGDY GLANOWSKIEJ – Wystawa pt. RETROSPEKTYWA | GRAFIKA, RYSUNEK, MALARSTWO...

Prace Magdy Glanowskiej prezentowane są od dziś (20 listopada 2020 r.) w Wiejskim Domu Kultury w Sułkowicach-Łęgu. Niestety – w związku z wprowadzonymi ograniczeniami związanymi z epidemią koronawirusa w Polsce – nie możemy Państwa zaprosić do zwiedzania tej Wystawy w „tradycyjnej” formie… zatem zapraszamy do kontaktu ze sztuką w inny sposób! Polecamy obejrzenie filmu – spaceru po wystawie!

RETROSPEKTYWA | GRAFIKA, RYSUNEK, MALARSTWO | MAGDA GLANOWSKA

MAGDA GLANOWSKA – andrychowianka, absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku-Białej oraz magister Wychowania Plastycznego (Uniwersytet Śląski). „Bazgraniem” na wszystkim (!) zajmowała się od dziecka (rodzice byli uzdolnieni artystycznie), stąd decyzja o wyborze szkoły średniej oraz studiów na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym śląskiej uczelni. Na trzecim roku wybrała specjalizację z grafiki warsztatowej (artystycznej), dyplom obroniła w pracowni prof. Eugeniusza Delekty serią „La Feminite” („Kobiecość”) w technice akwaforty. W rysunkach cechuje ją prosta lub łukowata, krzyżująca się kreska i charakterystyczny kształt ludzkiej postaci sprowadzony do syntetycznych „kokonów”, jak również pewna monochromatyczność i oszczędność w kolorystyce. Jako grafik specjalizuje się w... ikonopisarstwie (!) oraz tworzy specyficzne prace rysunkowo-malarskie w technice własnej (farba akrylowa, suche pastele, bejca, tusz).

„Retrospektywa” – prezentuje prace pochodzące z dłuższego okresu jej twórczości, kilka pochodzi z 2020 roku.

Magda jest aktualnie instruktorem w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie (placówka Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie), gdzie prowadzi m. in. zajęcia z zakresu rysunku i malarstwa dla młodzieży oraz warsztaty rękodzieła artystycznego dla starszej młodzieży oraz dorosłych („Dekoratornia”). Poza pracą zawodową zajmuje się prowadzeniem warsztatów rękodzieła dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz twórczością własną.

Wystawy:

1992 | BWA w Bielsku-Białej, „Sztuka Młodych”

2014 – 2015 | „Madonny” – wystawa ikon oraz rysunków w placówkach CKiW w Andrychowie (WDK w Targanicach, WDK w Zagórniku, Świetlica w Sułkowicach-Bolęcinie) oraz w kryptach kościoła św. Macieja w Andrychowie

2020 | „Retrospektywa” – wystawa grafiki, rysunku i malarstwa w MDK w Andrychowie (placówka CKiW w Andrychowie)